Julia Jaroma

Julka urodziła się 16 października 2016 roku. Zaraz po porodzie lekarze zdiagnozowali u niej głuchotę, a dalsze badania wykazały – Zespół Goldenhara, agnezję nerki prawej, ubytek międzykomorowy serca, liczne wady kręgów i dysmorficzne zmiany w obrębie twarzy.Przez występujące wady budowy ucha, nasza córka wciąż nie lokalizuje dźwięku, nie mówi, ma zaburzoną równowagę, koordynację wzrokowo – ruchową, nie potrafi wyrazić podstawowych myśli i potrzeb. Jej rozwój jest znacznie zaburzony.

Julia już od pierwszych dni życia jest pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych, lekarzy, rehabilitantów. Jedyną szansą na usprawnienie rozwoju Julki była operacja rekonstrukcji obu małżowin usznych, przewodów słuchowych i wszczepienie tłuszczu w okolice twarzoczaszki.

W sierpniu 2022 roku z powodzeniem udało się przeprowadzić operację jednego ucha. Kolejna operacja zaplanowana jest na 2024 rok.


12 czerwca 2022 na stadionie miejskim w Białymstoku podczas meczu drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok zorganizowaliśmy piknik charytatywny na rzecz Julki. Dodatkowo, podczas przerwy meczowej przeprowadziliśmy licytacje wartościowych przedmiotów przekazanych przez zaprzyjaźnione lokalne firmy.

Podczas akcji udało się zebrać 22 047,31zł.