Pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie:

- wysłaliśmy ponad 200 transportów z darami (uchodźcom na granicę, do punktu medycznego w Dorohusku, w głąb Ukrainy),

- przywieźliśmy i znaleźliśmy zakwaterowanie ponad 850 uchodźcom z Ukrainy,
- obdarowaliśmy ponad 600 uchodźców (odzież, obuwie, artykuły spożywcze, środki higieniczne itp.),

- uruchomiliśmy wraz z MED Fire oraz Porozumieniem Zielonogórskim punkt medyczny na przejściu granicznym w Dorohusku (stale go wyposażamy),

- uruchomiliśmy szpital polowy na przejściu granicznym w Dorohusku,
- ratownicy i lekarze na granicy w Dorohusku wykonali ponad 600 interwencji medycznych, - zakupiliśmy i wyposażyliśmy ambulans typu C, który służy na granicy z Ukrainą.

Pomoc na rzecz ofiarom wojny na Ukrainie w postaci darów rzeczowych i finansowych otrzymujemy nie tylko od regionalnych firm i lokalnego społeczeństwa. Wspierają nas osoby z całej Polski jak i z zagranicy. Dotychczas otrzymaliśmy wsparcie z USA, Wielkiej Brytanii, Malezji, Francji, Niemiec, Belgii, Islandii i Szwecji.

Podczas powyższej akcji zaufali Fundacji i wsparli ją: Orlen SA, Leroy Merlin SA, Samasz Sp. z o.o., Fundacja Białystok Biega, PLUM Sp. z o.o., Eurus Sp. z o.o., Medilab Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, przedsiębiorcy z Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, ADCRAFT Centrum Reklamy, Świat Reklamy, Miasto i Gmina Wasilków, Restauracja Mozart, Restauracja 5 Dębów, Podlaskie Przedsiębiorstwo Mięsne Sp. z o.o., Funatix Team, Toyota, Red Bull, Vectra Klub Polska, Your KAYA, Polski Związek Motorowy OZDG w Białymstoku, Bimedica Sp. z o.o., Podlaska Liga Piłkarska, Lewisham Polish Centre, MedFire, Porozumienie Zielonogórskie, Best Drive MOTOR, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Białymstoku, Wulkan sp. j., BRP Agencja Reklamy i inni.